طول مطالعه: 5 دقیقه

در آگوست ۲۰۱۶ (مرداد ۹۴) صرافی بزرگ هک شد و حدود ۱۲۰ هزار بیتکوین (تقریبا ۶۰ میلیون دلار در آن زمان) به سرقت رفت. در ماه اکتبر (مهر ۹۲) حدود ۲۶۰۰۰ بیتکوین را از وبسایت ضبط کرد. در ژوئن ۲۰۱۱، سازمان و دیگر سازمانها نیز جذب کمکهای مالی با استفاده از بیت کوین را پذیرفتند. برای مثال در ژوئن ۲۰۱۹ که قیمت از ۱۰۰۰۰ دلار عبور کرد، امید به شروع یک رالی صعودی دیگر زنده شد؛ اما در دسامبر همان سال، قیمت بیت کوین به ۷۱۱۲ دلار رسید. ​!

نتایج قرعه کشی ایران خودرو 7 شهریور در سال ۲۰۱۳، سرویسهایی مانند و شروع به پذیرش این کوین برای پرداخت کردند، که این توجهات را بیش از پیش جلب کرد. دولتها و اقتصاددانان شروع به توسعه داراییهای دیجیتالی کردند، که بتوانند با رقابت کنند؛ تحلیلگران نیز بحث هایی را پیرامون این که قیمت این رمز ارز هنوز جا برای رشد دارد، شروع کردند و تریدرها و سرمایه گذاران پیش بینیهای قیمتی بسیار زیادی برای آن ارائه دادند. از جمله این موارد به حساب میآیند.

بنابراین ۱۳ سپتامبر محتملترین تاریخ به حساب میآید. به غیر از این اتفاقات ناگوار، دورههای زمانی خاصی نیز وجود داشت، که به دلیل حباب شدید قیمتی، دچار نوساناتی شدیدتر از حالت عادی میشد. تحلیل فاندامنتال نیز مانند تحلیل تکنیکال گسترده است و فاکتورهای بیشماری در این تحلیل دخیل هستند. البته تحلیل تکنیکال بسیار گسترده است و ما تنها برای شما مثالی از عملکرد این روش بازگو کردیم. در ماه دسامبر (آذر) قیمت بزرگترین کریپتو به ۱۱۵۶ دلار رسید و تنها ۳ روز بعد، به قیمت ۷۶۰ دلار ریزش کرد.

اینطور که به نظر میرسد، اپل میخواهد در هفتهی دوم ماه سپتامبر امسال، از گوشیهای پرچمدار مورد انتظار خود یعنی سری آیفون ۱۴ رونمایی کند. گوشیهایی که در چهار مدل با اندازههای ۶٫۱ (آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو) و ۶٫۷ اینچی (آیفون ۱۴ مکس/پلاس و پرو مکس) در دسترس قرار خواهند گرفت. نقشه قیمت بیت کوین نموداری است که بهصورت روزانه، قیمتها را به ما نشان میدهد؛ مثلا اگر بیتکوین نسبت به ۲۴ ساعت قبلی خود افزایش قیمت داشته باشد، با رنگ سبز در نقشه نمایش داده میشود و اگر نسبت به روز قبل قیمت بیتکوین کاهش یافته باشد، در نقشه قیمت با رنگ قرمز مشخص میشود.

همچنین در تاریخ ۲۲ می ۲۰۱۰ (۱ خرداد ۸۹)، لزلو هانیچ () یک توسعهدهنده نرم افزار از فلوریدا، اولین خرید رسمی با بیت کوین را انجام داد و برای دو پیتزا ۱۰,۰۰۰ بیتکوین پرداخت کرد. آیا قیمت بیت کوین توسط شرکتهای بزرگ دستکاری می شود؟ برای مثال، ایلان ماسک با توییتهای خود درباره بیت کوین در توییتر، باعث افزایش یا کاهش قیمت این رمز ارز می شود. این حرکت عمومی به سمت بزرگترین ارز دیجیتال، باعث افزایش قیمت آن شد؛ به طوری که در ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰، بیت کوین با قیمت ۱۸۳۵۳ دلار معامله میشد.

خصوصا حالا که به خاطر جنگ و قرنطینه و… ۱۳ سپتامبر هم مصادف است با آخرین روزهای فصل گرم سال که با حرارت آغاز شد و ظاهرا قرار است با حرارت هم به پایان برسد. این حدس و البته تاریخ ما را به دو گزینه رساند؛ ۶ سپتامبر و ۱۳ سپتامبر. با ما همراه باشید. همچنین مستندی به نام در این سال منتشر شد، که شامل مصاحبههایی با کاربران بیت کوین است. در ۲ آپریل (۱۳ فروردین ۹۸) یک فرد ناشناس، ۲۰۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۹۴ میلیون دلار در آن زمان خریداری کرد.

بورس کالای ایران موضوع ذخیره ارزش بودن بیت کوین، از سال ۲۰۱۷ توجه سرمایه گذاران سازمانی را به خود جلب کرد؛ یعنی زمانی که سرمایه گذاران خُرد باعث افزایش قیمت آن شدند. در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۰ خرداد) صرافی کرهای هک شد و بیش از ۴۰ میلیون دلار توکن مختلف به سرقت رفت. این افراد دچار ترس شدند و تا جایی که میتوانستند، کریپتوهای خود را فروختند تا جلوی ضرر بیشتر را بگیرند و همین فروش، باعث ریزش بیشتر قیمتها در طول سال شد.  ​!

میتوان این احساسات را به دو بخش نزولی و صعودی تقسیم کرد. هرچند فروشگاههای شخص ثالث آنها را میفروشند اما در فروشگاه اپل خبری از آنها نیست و تولید آنها هم متوقف میشود. در ماه آپریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) اصلاح سنگینی در قیمت مشاهده شد، که دلیل آن هم قانونگذاریهای دولت آمریکا بود. هم ارتقای محسوسی در آنها داشته باشند. در ادامه، به بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۰۹ تا اواسط سال ۲۰۲۱ میپردازیم.  ​​ .

سپس بیت کوین یک جدید در پاییز ۲۰۲۱ ثبت کرد و بعد، دوباره به کمتر از ۳۵۰۰۰ دلار سقوط کرد. در ابتدای ماه جولای (تیر ۹۸) قیمت بیت کوین تا ۱۲۵۰۰ دلار صعود کرد، اما سپس تا ۹۳۰۰ دلار نزول کرد. بزرگ ترین رمز ارز دنیا به سرعت رشد کرد و در بین جوامع آنلاین و آفلاین به عنوان یک ارز شناخته شد. در این زمان، افراد کمی پیگیر قیمت ارز دیجیتال بودند و کسی خبر نداشت بیت کوین در آینده نه چندان دور، تغییرات چشمگیری در بازارهای مالی دنیا ایجاد خواهد کرد.

برای تهیه نسخه پالیگان بزرگترین ارز دیجیتال () به کوییک سواپ رجوع کنید. در اوایل فوریه (بهمن ۹۲) امکان برداشت از صرافی بزرگ .به دلیل مشکلات فنی، به حالت تعلیق درآمد. حجم معاملات صرافیها به طور مداوم افزایش مییافت؛ از مهر تا اسفند ۹۵، حجم معاملات صرافی مکزیکی حدود ۱۵۰۰ درصد و حجم معاملات صرافی حدود ۶۰۰ درصد افزایش یافت. بیشترین تعداد کشورهایی که از دستگاههای خودپرداز بیت کوین استفاده میکردند آمریکا، کانادا، بریتانیا، اتریش و اسپانیا بودند.

از زمانی که پسوندهایی چون «پرو» و «پرو مکس» وارد خط تولید گوشیهای اپل شد، ندیدهایم که هیچ گوشی از این سری، بیشتر از یک سال در بازار تولید شود. اکنون در سال ۲۰۲۲ در بازار نزولی قرار داریم. ۳۱ اکتبر (۹ آبان ۹۷) در تولد ۱۰ سالگی بیت کوین، قیمت بزرگترین رمز ارز ۶۳۰۰ دلار است. این اعلامیه تاثیر کمی بر روی قیمت گذاشت. مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین، چه عواملی هستند؟ نقشه قیمت بیت کوین چیست؟

یکی دیگر از دلایل این اتفاق، قطعی برق در ناحیه سین کیانگ چین بود؛ این اتفاق غیرمنتظره، باعث کاهش شدید هش ریت بیت کوین و در نتیجه ترس و فروش سرمایهگذاران شد. همچنین بعید است یک سری دیگر از قابلیتها نظیر دوربین، رفرشریت صفحه، اندازهی باتری و… حال باید دید خود شرکت چه تصمیمی در نهایت میگیرد.

آخرین بروزرسانی در: