طول مطالعه: 4 دقیقه

همچنین در طرحهای فروش فوقالعاده ایران خودرو عرضه میشود، نام خودروی پارس سال با موتور نیز دیده میشود. متقاضیان طرحهای پیش فروش ایران خودرو، میتوانند تارا اتوماتیک را نیز انتخاب کنند. متقاضیان میتوانند در این طرح فروش، دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک را نیز خریداری کنند. ایران خودرو در سومین مرحله فروش در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، شش طرح فروش عادی و فوقالعاده را ارائه کرده. ایران خودرو، در طرحهای فروش فوقالعاده (ویژه متقاضیان عادی، قانون حمایت از خانواده و جایگزینی خودروهای فرسوده غیرتاکسی)، شش محصول را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه کرده است: پژو ۲۰۶ تیپ ۲، رانا پلاس سقف شیشهای، سورن پلاس، پارس سال، پارس و دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک.

تورم جهانی مواد غذایی متقاضیان طرحهای پیشفروش (ویژه متقاضیان عادی، قانون حمایت از خانواده و جایگزینی خودروهای فرسوده غیرتاکسی)، میتوانند از بین چهار محصول، خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند: تارا دستی، تارا اتوماتیک، دناپلاس توربر شارژ دستی و دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک. قیمت کارخانهای این محصول، ۳۶۰ میلیون و ۷۳۱ هزار تومان است. این خودرو در بازار، ۳۶۹ میلیون تومان قیمت دارد. حال سوال اینجاست که قیمتها در این طرح فروش، چقدر با بازار تفاوت دارد؟ طرح فروش فوری ایران خودرو با توجه به قانون ابلاغی از وزارت صمت هر چند وقت یکبار اجرایی می شود. ᠎​​!

فروش فوری ایران خودرو باعث معرفی خودرو های ملی نیز می شود. ۲۰ درصد ظرفیت معادل ۱۲ هزار دستگاه نیز مربوط به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بود که در این طرح ۱۲۴ هزار و ۵۶۲ نفر معادل ۱.۹ درصد ثبت نام کردند. متقاضیان میتوانند در این طرح فروش، رانا پلاس سقف شیشهای را نیز خریداری کنند. ایران خودرو در سومین مرحله از تخصیص خودرو از طریق سامانه یکپارچه در فروش فوق العاده خود ۶ محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲، رانا پلاس سقف شیشه ای و گیربکس ۶ سرعته، سورن پلاس جدید، پارس سال با موتور ، پارس و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک و در پیش فروش ۴ محصول تارا دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربور شارژ دستی و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک عرضه کرده است. ​​!

از مجموع تعداد متقاضیان، ۳۶۴ هزار و ۸۲ نفر معادل ۵.۴ درصد در طرح جوانی جمعیت ثبت نام کرده بودند. بر اساس آمارها اعلامی بیش از ۶میلیون و ۶۸۵هزار نفر در این مرحله شرکت کرده بودند که از این تعداد ۹۷ درصد متقاضی محصولات ایران خودرو بودند و تنها ۱.۲ درصد از افراد، متقاضی خودروهای سایپا بودند. ۵۰ درصد ظرفیت فروش معادل ۳۰ هزار دستگاه مربوط به طرح جوانی جمعیت بود. یکی دیگر از خودروهایی که نام آنها در این طرح فروش دیده میشود، سورن پلاس جدید است.

این طرح از امروز در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز شده و تا سه روز ادامه دارد. طرح فروش فوری ایران خودرو، فرصت خوبی برای خرید با قیمت ارزانتر در بازار خودرو برای افراد است. فروش فوری ایران خودرو هر چند وقت یک بار تمدید شده و برای اطلاع رسانی به افراد اعلام می گردد. در طرح فروش فوری ایران خودرو، اتوموبیل های تولید ملی و ساخت خود کشور به فروش می رسند. یکی دیگر از خودروهایی که نام آنها در این طرح فروش دیده میشود، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ است.

یکی دیگر از خودروهایی که نام آنها در این طرحهای پیش فروش دیده میشود، دناپلاس توربر شارژ دستی با گیربکس ۶ سرعته و فرمان برقی است. اس، کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک، کوییک.آر و کوییک.آر با گیربکس اتوماتیک با موعد تحویل ۹۰ روزه را آغاز میکند و این ثبتنام تا تکمیل ظرفیت محصولات از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ادامه خواهد داشت. در مورد جایگزینی خودروهای فرسوده غیرتاکسی، یک شرط اضافه شده: «۳ ماهه، پس از واریز وجه نهایی».

قرعه کشی خودرو تیر 1401

همچنین آنگونه که سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد، تعداد خودروهای عرضه شده برابر با ۶۰ هزار دستگاه بود. متقاضیان باید به عنوان پیشپرداخت، ۱۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بپردازند. خریداران باید به عنوان پیشپرداخت، ۱۶۶ میلیون تومان بپردازند. متقاضیان باید به عنوان پیشپرداخت، ۱۱۸ میلیون تومان بپردازند. خریداران باید به عنوان پیشپرداخت، ۱۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بپردازند. این خودرو در بازار، ۲۹۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. قیمت کارخانهای این محصول، ۴۱۵ میلیون و ۹۲۱ تومان است و این خودرو در بازار، ۵۷۶ میلیون تومان قیمت دارد.

رونمایی آیفون ۱۳ قیمت کارخانهای این محصول، ۱۷۶ میلیون و ۸۴۵ هزار تومان است. قیمت کارخانهای این محصول، ۳۹۸ میلیون و ۳۶۴ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۵۰۴ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت کارخانهای این محصول، ۲۹۳ میلیون و ۷۰۸ هزار تومان است. این خودرو در بازار، ۴۳۵ میلیون تومان قیمت دارد. این خودرو در بازار، ۴۶۸ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت کارخانهای این محصول، ۲۶۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت کارخانهای این محصول، ۲۲۸ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۳۳۵ میلیون تومان قیمت دارد.

رئال مادرید ورزش ۳ قیمت کارخانهای این محصول، ۱۵۰ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان است. قیمت کارخانهای و بازار این خودرو، ۳۰۶ میلیون تومان است. اختلاف قیمت این محصولات با بازار چقدر است؟ با نگاهی به این تفاوت قیمت، میتوان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژهای در بازار رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب خریداران میشود. این طرحها شامل پیشفروش و فروش فوقالعاده میشود. یکی دیگر از خودروهایی که نام آنها در این طرح فروش دیده میشود، پارس است.

خودرو ملی ایران سومین مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه به پایان رسید. حالا هم ایران خودرو از روز چهارشنبه ۱۶ شهریور، چندین طرح فروش را با روش قرعهکشی آغاز کرده است. یکی از خودروهایی که نام آن در طرحهای پیش فروش ایران خودرو دیده میشود، تارا دستی است. بنابراین ۳۰ درصدی ظرفیت معادل ۱۸ هزار دستگاه خودرو میان بیش از ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار متقاضی تقسیم خواهد شد. احمدی البته این را گفت که با توجه به سوابق سازندگان داخلی که پروژه های ما را بعضا چندین سال معطل گذاشته اند از آنها ناامید شده ایم.

آخرین بروزرسانی در: