طول مطالعه: 4 دقیقه

تفاوت اتریوم () و اتریوم کلاسیک ()

هاردفورک سال 2016 این بلاکچین را به دو بخش اتریوم کلاسیک و اتریوم تقسیم کرد و اعضای جامعه آن نیز از این قضیه مستثنا نبودند. «عملگر تقسیم» () به همراه دیگر قابلیتهای آسیبپذیر این سازمان در 17 ژوئن سال 2016 مورد نفوذ قرار گرفت و هکر، یا هکرها، با به کاراندازی مکرر این عملگر 11.5 میلیون اتر که در آن زمان 50 میلیون دلار ارزش داشت را به سرقت بردند. پشتیبانان پروژه بایستی با اتر توکن “” خریداری میکردند؛ برای اینکه سرمایهگذاران حمایت خود را از پروژهای که مایل به پشتیبانی از آن نبودند بردارند، «عملگر تقسیم» () اضافه شد.رونمایی آیفون ۱۳​!

این سازمان در ماه آوریل سال 2016 راهاندازی شد و از طریق یکی از بزرگترین کمپینهای سرمایهگذاری جمعی نزدیک به 150 میلیون دلار به اتر جمع کرد. کد “” چندین ضعفهای امنیتی داشت که در ماه مه و ژوئن سال 2016 مکررا خود را نشان داد. یک شرکت سرمایهگذاری خودمختار را تصور کنید که هیچ مدیریت واحدی ندارد تا درباره سرمایهگذاری روی پروژهها تصمیمگیری کند؛ “” به نگهدارندگان توکن اجازه میدهد برای سرمایهگذاری تصمیم بگیرند و سرمایه را میان پروژههایی که بیش از 20 درصد حمایت جامعه سهامداران را دریافت کردهاند، توزیع کنند.

تیم کوک و شرکت اپل قول داده که دوربین اصلی جدید آیفون 14 پرو و پرو مکس تا دو برابر عکسهای بهتری را در نور کم تهیه میکند و دوربین جدید فوق عریض یا اولترا واید نیز میتواند تا سه برابر عکسهای بهتری را در نور کم ثبت کند. با وجود سیستم دوربین کاملا جدید آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس، شاید این برای اولین بار از سال 2017 باشد که در کمال تعجب، تمرکز اصلی اپل در گوشی های پرچمدار جدیدش روی دوربین نبوده و این اتفاق به لطف قابلیت تازهای به نام جزیره پویا یا رخ داده است.

«اتریوم کلاسیک» () بلاکچین اصلی اتریوم است. دیگر پروژههای قرارداد هوشمند نیز از «اتریوم کلاسیک» () جلوترند ؛ برای مثال ارزش بازار “” 2.3 میلیارد دلار و ارزش بازار «کاردانو» () 1.3 میلیارد دلار است. ارزش بازار این رمزارز حدودا 700 میلیون دلار است، این درحالیست که ارزش بازار اتریوم 31 برابر بیشتر و معادل 22 میلیارد دلار است. چه تفاوتی با اتریومی که امروز میشناسیم و نمادِ رمزارز آن “” است دارد؟ ​​​.

قیمت ایرپاد پرو 2021
بسیاری از توسعهدهندگان ترجیح دادند پروتکل اتریوم جدید را بروزرسانی کنند، موضوعی که سبب محدود شدن اندازه جامعه “” و توانایی ارتقاء شبکه آن شد. «ویتالیک بوترین» () و و «ولاد زامفیر» () همچنان غالب پروژه اتریوم را در دست دارند و تغییر «الگوریتم اثبات کار» () این پروژه به «الگوریتم اثبات سهام» () در آینده سبب ارتقاء مقیاسپذیری شبکه و بهصرفهتر شدن هزینههای آن خواهد شد. تغییر به الگوریتم اثبات سهام () یک مولفه مهم در فراگیری وسیع این شبکه محسوب میشود و اگر با موفقیت انجام شود، مقیاسپذیری شبکه را بهطور چشمگیری ارتقاء خواهد بخشید.

رونمایی آیفون ۱۴
شبکه اتریوم طی دو سال گذشته بین 400,000-1,000,000 (به طور متوسط 600,000) تراکنش را در روز پردازش کرده است. در مقابل، اتریوم بدون تعیین حد نهایی به طور پیوسته اتر جدید میسازد. به طور کلی اتریوم پروژه قویتریست. پیشینه بلاکچین “” و “” تا قبل از هاردفورک ژوئیه سال 2016 مشابه یکدیگر است، به همین دلیل نیز کاربرد و طراحی اولیه این دو شبکه الزاما مشابه یکدیگر بوده است. ظاهرا این دوربین به اپل اجازه میدهد که بگوید آیفون 14 پرو انگار دارای یک لنز تله فوتوی دیگر با زوم اپیتکال 2 برابری است.

کرونا امروز ایران

در آیفون 13 حالت سینمایی با وضوح 1080در نرخ 30 فریم بر ثانیه ارائه میشد. شاید اینطور نباشد؛ چرا که شایعه شده که آیفون 15 پرو بالاخره یک دوربین زوم پریسکوپی جدید را دریافت میکند که احتمالا از زوم اپتیکال حداقل 6 برابری برخوردار خواهد بود. این سیستم دوربین جدید و ارتقا یافته، قدرتمند است، اما شاید بی نظیر و ترسناک هم نباشد. این مقدار میانگین برای شبکه اتریوم کلاسیک در همین زمان 40,000 عدد بوده است. تعداد اپلیکیشنهای غیرمتمرکز() ساختهشده روی شبکه اتریوم شاهد رشد قابلتوجهی بوده است؛ طبق دادههای اخیر .، از 3479 اپلیکیشن غیرمتمرکز 1900 تای آنهای روی اتریوم و تنها 8 عدد آنها روی اتریوم کلاسیک در حال اجرا هستند.

رئال مادرید ورزش ۳
این جامعه سهامداران سرمایه موردنیاز برای توسعه اپلیکیشنهای بلاکچین را تامین کرده و در صورت موفق شدن آن اپ سهم سود خود را دریافت میکنند. به دنبال این هک و شکلگیری مباحثات مختلف بر سر مصون بودن بلاکچین، سرانجام 87 درصد جامعه سهامداران در 15 ژوئیه 2021 به «هارفورک» رای دادند تا بلاکچین جدیدی ایجاد گردد: اتریوم کلاسیک (). متاسفانه بنظر میآید برای اتریوم کلاسیک در دنیای رمزارزها جای زیادی وجود ندارد. در ادامه این مطلب برای آشنایی بیشتر با اتریوم کلاسیک () با ماهیت «سازمان غیرمتمرکز خودگردان» () آشنا خواهیم شد و به تفاوتهای کلیدی اتریوم () و اتریوم کلاسیک ()، و جایگاه امروز این دو پروژه خواهیم پرداخت.

اتریوم کلاسیک مسیر بیتکوین را پیش گرفته و مجموع عرضه را روی حدود 210 میلیون کوین تنظیم کرده است و پاداشهای بلاک هر پنج میلیون بلاک یکبار 20% کاهش مییابند. اولین بلاک اتریوم کلاسیک () در 20 ژوئیه 2016 استخراج شد. انتخاب میان اتریوم و اتریوم کلاسیک در ابتدا یک مباحثه کاملا ایدئولوژیکی بود. شبکه اتریوم بواسطه اتحادیه تجاری اتریوم از حمایت یک تیم قوی برخوردار است که بیش از 200 عضو دارد. هدف “”ها تشکیل یک پلتفرم تامین مالی غیرمتمرکز بود که توسط سهامداران مدیریت میشود.

زلنسکی بیوگرافی
احتمالا درباره «اتریوم کلاسیک» چیزهایی شنیده باشید و برایتان این سوال پیش آمده باشد که اتریوم کلاسیک چیست؟ این عملگر به سرمایهگذار اجازه میداد با دریافت سرمایه خود به اتر از “” خارج شوند یا نسخه “” خود را که «بچه » خواند ه میشود تشکیل دهند. “” روی بلاکچین اتریوم ساخته شده و بر اساس تعدادی قرارداد هوشمند عمل میکند. “” در زمان اوج خود 14 درصد اترهای در گردش را به خود جذب کرد.

آخرین بروزرسانی در: