طول مطالعه: 5 دقیقه

برانکو ایوانکویچ. یک جنگ تمام عیار بی پایان که پایانش برای هر دو شان جدایی از فوتبال ایران بود. فریادهایی بی پایان. پرسپولیس در لیگ قهرمانان می درخشید. مردی که برای باز بودن در جام جهانی و برای آخرین قمار بزرگ دوران فوتبالش سرشار است از انگیزه. روز قرعه کشی جام جهانی 2018 . همان چیزی که کی روش درست شب قرعه کشی و در لحظه قرار گرفتن در گروه مرگ با مراکش ، پرتغال و اسپانیا قولش را داده بود.

کرونا در مازندران

پاسخ داده بود:«چه خوب که این را پرسیدید، بارها به این مسئولان فدراسیون گفته ام زشت است این وضع سرویس های بهداشتی کمپ باشد، شما ببین زبان شان را می فهمی! او این سبک از فوتبال را خجالت آور خواند. اولین بار شاید جدی ترین انتقاد از سبک بازی کی روش برای فوتبال دفاعی اش را مجتبی جباری مطرح کرد. «قصه از جایی شروع می شود که فوتبال خوبی بازی کنیم.» این شاید در میان همه واکنش های کی روش ، هوشمندانه ترین رفتارش باشد.  ​​!

زلنسکی بیوگرافی این جمله را کی روش بارها گفته و این البته مانیفست شغلی اش است . این خاطره را رئیس خوش خنده البته بارها تکرار کرده است:« آن اوایل وزیر ورزش مان محمد عباسی بود. تاج البته خوب می داند که مربی اگرچه عاشق کارش است و خود را چون ققنوسی می بیند که آمده تا آتش بگیرد و از نو احیا شود اما همیشه این رابطه برای شان مثل روزهای نامزدی نمی ماند.

مسکن ملی استان تهران در پرونده حقوقی با فدراسیون پرتغال و محرومیت دو ساله ای که برایش بریده هم دست برتر را پیدا کرده بود اما هنوز تا آزاد شدن و رسیدن به ایران اقلا دو ماهی زمان نیاز داشت. یک بار جنجال بر سر تعداد بازیکنان ، یک بار بر سر زمان اردوها. » فقط به اندازه مختومه شدن پرونده شکایت فدراسیون پرتغال در فیفا زمان نیاز بود. ستاره سابق هامبورگ برای اثربخش تر شدن روایتش آنها را از زبان رئیس فیفا نقل کرد:«اینفانتینو رئیس فیفا به من گفت این چه وضع بازی است که همه جمع شدید جلوی دروازه تیم تان و پیش نمی روید؟

ایرپاد پرو 2 بدون تردید اسکوچیچ خیلی بهتر است از کی روش و ویلموتس و این را نتایجش می گوید.» برای برانکو مارکت مربیان کروات در فوتبال ایران مهم است و برایش تا ته خط دعوا با کی روش پیش رفته و قطعا باز هم پیش می رود. دعوایی فراتر از یک نزاع بر سر اینکه کی بهتر است؟ با کی روش نظرها از او بر می گردد و بحران را از خودش به مرد پرتغالی منتقل می کند که همزاد جنجال است.

خودرو ملی ایران جدید » با من کرده اما من فرزند پدرم نیستم اگر مثل خودش جوابش را ندهم. فرق ما با پرتغال که بالا رفت مهربانی داور مسابقه با رونالدو و بغل پای تلخ مهدی طارمی بود. کسی که با این رزومه نا آشنا با ساختار فوتبال و زندگی در کشورهایی مثل ما نیست. او خود این حقیقت را یافته بود برای همین گزینه کلمبیا را دو ماهی قبل از جام ملتها برای آینده اش نهایی کرده بود. البته تازه اینجا فهمید که این جریمه را تاج برای مصاحبه علیه سلطانی فر درباره عدم پرداخت پاداش ها در رختکن بازی ایران و کره برایش در نظر گرفته.

آیفون 14 پرو مصاحبه ای که البته به خواست خود رئیس فدراسیون و برای فشار به وزارت ورزش و دولت انجام شده بود! ملاقات اول در دبی در ساحل جمیرا در یک مجتمع طرف قرارداد با وزارت نفت اتفاق افتاد. یک بازی معمولی که تب ملاقات با مربی منچستر روی نیمکت ملی برایش ۸۵ هزار نفر را به آزادی کشاند. علی کفاشیان درباره کی روش یک تز داشت! وقتی که همه می ترسیدیم ، درحالی که داشت فنجان قهوه اش را می نوشید:«از چی می ترسی؟

کسی که سابقه مربیگری در امارات و ژاپن و آمریکا و آفریقا هم داشت . اقلا نتایج در روزهای سخت و رضایت مردم این را نمی گفت . نامش این قدر بزرگ بود که دیگر درنگ جایز نباشد. کی روش حالا دیگر دوباره سرمربی تیم ملی ایران است. رفتاری که کی روش را به مرز جنون رساند. به کجای امکاناتت می نازی آقای کی روش؟ کی روش رفت اما برانکو هم به هدفش نرسید. از برخورد با دستیارانش و پیاده کردن دستیار خاطی در مسیر سفر به کره از پرواز تیم ملی تا طناب کشی مسیر کمپ تیم ملی در جام جهانی و ممنوع الورود کردن روسای فدراسیون و نمایندگان حراست و معاونان وزیر به قلمروی تیم و بازیکنان.

او باز با تاج هم مسیر شده . درحالی که گودرزی، وزیر ورزش وقت علاقهای به ادامه همکاری با کیروش نداشت اما او به شدت بین بازیکنان محبوب بود و توصیههای بازیکنان و تلاشهای مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال باعث ادامه حضور کیروش شد. کی روش روی ریزترین چیزها به قصد کشت دعوا می کرد. انتقاداتی که برجسته ترینش را مهدی مهدوی کیا بعد از بازی با اسپانیا مطرح کرد .

قرعه کشی خودرو 25 تیر 1401
تیم ملی حریفان مقدماتی جام جهانی را قلع و قمع می کرد. مربی بی سر وصدای کروات که پس از صعود معجزه آسا به جام جهانی هم نتوانست صاحب مشروعیت در تیمش و بین هواداران شود . ایران در روزی که کی روش به خاطر درگیری با بازیکن قد بلند کره اخراج شد، با گل زیبای جواد نکونام بازی را برد و سرمربی آن روز پاداش اش از وزیر ورزش را که معادل 60 میلیون تمان بود ، تراول چک های ۵۰ هزار تومانی گرفت!

قرار دوم در خانه پدری کی روش در محله ای نهچندان لاکچری در لیسبون بود. انگار چون سایه ای با او می آید. بار مسئولیت ۸۰ میلیون نفر را روی دوشم حس می کنم. اصلا همین ویژگی ها کاراکتر سیاهِ سیاه یا سفیدِ سفید کارلوس کی روش را ساخته بود. اما آیا مدل فوتبالی کی روش بد بود؟ گزینه اما چه کسی می توانست باشد؟ میخ می شود یا سیخ؟ گفتم برایش اسکناس ریال بیاورید توی کیسه.او دوست دارد. گفتم پول ! اما در آخر هفته ای که در تعطیلات عاشورا هم بود هماهنگ کردن دلار کار دشواری بود.

مربی سابق رئال و دست راست محبوب سرالکس فرگوسن . قهرمان جنگ های صلیبی! او پای قولش ایستاد. انتظاری که نتیجه داد و او به تهران آمد. احتمالا نتیجه جست و جو ناامیدتان نمی کند! مگر هی نمی گفتند بازی بزرگ ؟ باید سخت کار کنیم . مربیان اروپای شرقی و اروپای غربی. حکایت سال 95 است . برگرداندن برانکو؟ بازگشت به آری هان؟

آخرین بروزرسانی در: